skolioos? 26.03.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere,olen 22 aastane tütarlaps. Pikka aega räägiti mulle,et mul on skolioos. Siis leidus jälle arste, kes seda nii ei nimetanud. Ise tean, et selja alaosas on mul paar selgroolüli kõverad. Kas see on skolioos? Käin ka trennis(shapingus), see aitab lihaseis tugevdada aga tihti on mul valud-nt peale pikka istumist,isegi kui kartuleid koorin või nõusid (püsti seistes!)pesen. Kas on see ravitav või on trennist ainult kasu?Lisaks on seljal kühm. Aga a seda saab vist trenniga parandada?
Ette tänades
Kati

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Raske on siin midagi teid ennast ja Rö pilte nägemata arvata.
Treening võib vahel ka seljavalu halvendada. Eriti kui on teatud lihasgruppide ülekoormamine või seljaprobleemile mittesobiv füüsiline tegevus.
Kõige paremini aitab, kui teha seljale ravikehakultuuri spetsialisti poolt ettenäidatud kindlaid harjutusi ja seda järjepidevalt. Sobib ka vesivõimlemine ja ujumine.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

Skolioos

Mul diagnoositi kuskil 4 aastat tagasi skolioos. Arst ytles, et see on kohe silmaga näha, et selgroog on k6ver. Ravi ta mulle soovitada ei osanud, ytles lihtsalt, et tuleb iga aasta kontrollimas käia, ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Skolioosi ainus t6hus ravi on j2rjekindel raviv6imlemine spetsialisti juhendamisel. Kirjast ei selgu Teie vanus. Mida noorem, seda parema efekti saab v6imeldes. Kuna aga valu on v2ga suur, ...

Loe edasi

skolioos

Lp dr Kati Otsa!Lugesin Teie eelmiseid vastuseid skolioosi kohta, soovitate põhiliselt ravivõimlemisega ja ujumisega tegeleda. Oskate öelda, kus saab Tallinnas spetsiaalset ravivõimlemist ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Näiteks Keskhaiglas saab. Selleks on vaja saatekiri kas perearstilt või eriarstilt.

Tulete endale sobival ajal Tallinna Keskhaigla Taastusravi osakonda ( Silmakliiniku 3.-l ...

Loe edasi

Skolioos ja liikumislauad

Tere Dr. Kati OtsaPöördun Teie poole järgneva küsimusega. Olen lugenud, et liikumislaudadel treenimine ravib ka seljahädasid ka skolioosi. Kas ka arstid kinnitavad seda fakti?

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Kindlasti ta mingit efekti omab. Siiski on oma lihaste aktiivne liigutamine ja treenimine tunduvalt tõhusamad seljahädade ja skolioosi ravis.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi