valutavad lõualiigesed ja pea 03.12.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

aasta eest eemaldati mul kurgumandlid. Juba siis oli mu parem lõualiiges valutav ja raksus. Üleeelmine kevad valutas nii et kahtlustati kolmiknärvi põletikku. Analüüsid pole mul kunagi midagi negatiivset mu teada näidanud. Reuma suhtes on korduvalt vereanalüüse tehtud. Kõik on korras. Sel kevadel olin südamelihasepõletikuga haiglas. Vahel annab süda praegugi end tunda.
Aga praegu on mul vist kogu aeg lõualiigesed valusad. Nüüd mõlemad korraga. Vahel raksuvad, valus on liigutada. Kord ei saa suud lahti, siis kinni. HAmbaarsti juures käia oli suur piin. VAhel ma ei saa aru kas valutab hammas, midagi lõualuu sees tagumiste hammaste juures või liiges. Hambad on korras.
VAlus on eriti õhtuti. Vahel ei saa õppida ega magama jääda. On tunne et ma enam ei suuda seda kannatada. On tunne et midagi surub oimu kohal, vahel kuklas. U 4 nädalat tagasi käis mu kaelalülidest suur raks läbi. Pärast oli u nädala jagu see piirkond valulik. Nädal tagasi astusin aeroobikas jalale kuidagi valesti vist, käis jälle raks ja pärast ei saanud jala peale korralikult astuda, põlveliigese piirkonnast oli valus.
Praegu võtan peavalu leevendamiseks 400 mg x2 (vahel 3) Ibubrofeeni. Aga pea ikka valutab, lõualiigesed ka.
KAs peaks minema perearsti juude?
KAs see on nüüd siis päriselt reuma?
KAs see läheb kunagi üle või jääb mind saatma kogu elu ( harilikult on see ju vanadel inimestel, aga ma olen alles 21)?
KAs mu seisund võib minna veel hullemaks?Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kas hammaste panoraampilt on tehtud? Kas 8.-d hambad on lõikunud?
Kas lõualiigestest on kompuuerpilt tehtud?
Analüüsid, mis näitavad südamelihase põletikku, on kasutusel ka reumatoloogiliste haiguste diagnostikas-s.t. et kui analüüsid kinnitasid südamelihase põletikku, siis ei saa öelda, et reumaanalüüsid on olnud negatiivsed.
Raksudele kaelalülides ja pisitraumadele aeroobikas ei tasuks liigset tähelepanu osutada.
Vale on arvata, et reuma on vanainimeste haigus. Ei ole.
Ühesõnaga, kui on püsivad kaebused, siis peab muidugi põhjalikumalt uurima.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

skleroos

Tere

Mul on selline mure, et puusad valutavad, ise ole 22 aastane neiu. Ma ei tee erilist treeningut peale ujumise. Ujun paar korda nädalas ja korraga u. 2 km. Käisin pere arsti juures tehti ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Subkondraalne skleroos tähendab luukoe tihenemist liigeskõhre all. See kirjeldatud "vähene skleroos" ei pea midagi erilist tähistama. Kas te ikka sööte korralikult? Kui te näiteks väga hoolega ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi