jalgade nõrkus 21.10.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Pöördun teie poole järgmise probleemiga. Juba aastaid on mul olnud probleemid tervisega. Algul oli artil arvamus et kõik on üleminekueast, kuseid ei taha enam uskuda et kaheksa aastat nii on. Algas kõigepealt kõik gripist, mille tagajärjel jäin müogardiiti ja mille diagnoosimiseni läks kaks kuud. Hiljem enam ei tahtnudki kuidagi paraneda.Ilmnesid ka muud haigused:günekooliglised põletikud,müoom,liigesehaigused.Nende kõikide haigustega seoses on mulle pandud peale igasuguseid ravimeid, kuid sellist tulemust, et ei oleks jõupuudust,pole olnud. Kevadeti ja sügisel poole talveni läheb kõik veel palju hullemaks, on raske teha ka kõige lihtsamaid tubaseid töid. Momendil olen juba neljandat nädalat haige. Algas suure kinnise köhaga, hiljem kinnie nina ja õudne jõuetus. Tehti pildid põskkoopast ja kopsust ning oli põskkoopa põletik ja kahtlus kopsus, sain antipiootikumi ravi, kuid kolmandal nädalal hakkasid jääma jalad nõrgaks kintsudest alates, katsudes on sellised imelikud nagu valusad külgede pealt ja ei jõua kõndida ega kaua püsti olla. Kui käisin erakorralises kabinetis,siis vereproov enam põletikku ei näitand, oli hemoglobiin 122lt 115le läinud. Südamel on toodud välja müogardiitide tagajärjel tekkinud südamepuudulikkus, millega on olnud igasuguseid ravimeid, kud ikka on olnud nii et koomusel väsin ruttu ja süda hakkab kõvasti ja kiirelt taguma. Mul on määratud günekoloogias hüsterokoopiline uuring, kuid ma eisaagi kunagi sellele pihta,kas selliste jalgadega saab seljasüsti teha, ma ei juge magamapanekuga teha.Ei oskagi enam midagi peale hakata, tundub täiesti kinnise ringina.Olen 50.aastane ja selliste probleemidega, kas on siin hoopis osa remal või millelgi muul, kuidas oleks võimalik selgeks teha see õige algpõhjus.
Kas on võimalik kiiremat vastust soovida. Jään tänades ootama.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ma ei arva, et kõigil nendel hädadel üks algpõhjus on. Emaka müoomi ja müokardiiti on raske seostada. Kui müokardiidi järgi on südamepuudulikkus, siis see üldiselt vajab pidevat ravi. Kirja põhjal ei ole võimalik öelda, mis südamel täpselt viga on. Samuti jääb ebaselgeks liigesprobleem. Jalgade nõrkus võib olla väga mitmetel põhjustel. Seega, kirjas olev informatsioon ei ole piisav kindlate järelduste tegemiseks.
Günekoloogilise protseduuri valutustamine jätke anestesioloogi hooleks, ta valib kindlasti Teile kõige sobilikuma.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

Kas reumaatiline valu?

Tere
Olen 19 aastane neiu. Detsembris jäin kopsupõletikku, mis vältas jaanuari lõpuni. Ilmselt kopsupõletiku tagajärjel tekkis südamelihase kahjustus. (Südamelihase ägedat põletikku ei diagnoositud, ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Kopsupõletik jätab sageli pikemat aega kestva subfebriliteedi ( väike palavik), mis aja jooksul möödub. Jalgade valu kohta on raske midagi konkreetset öelda.
Valged laigud jalgadel ei ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi