jalavalu 03.07.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 50a. naine. Mure on selles, et vasaku jala suure varba kont on hakanud viimase 3 kuu jooksul suurenema ja on ka valulik, mõni kord kiirgab valu ka säärde. Kas on võimalik seda protsessi kuidagi peatada ja millega võtta valu ära.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Tavaliselt antud seisund ( Hallux valgus) on üsna perekondlik ja seega geneetiliselt ette määratud. Kui veel elu jooksul on kantud mitte sobilikke jalatseid, siis kujuneb probleem välja kindlasti. Valu äravõtmiseks on soovitav määrida peale näit. Fastum geeli ( apteekides vabamüügis) ja võib ka teha ühe kuuri näit Ibuprofeniga ( 4oo mg 3 korda päevas). Jälgida, et jalats oleks mugav! Siiski kipub probleem olema progresseeruva iseloomuga.
Kui deformatsioon on häiriv ja kaasneb pidev vaev, siis on soovitav kirurgiline ravi, mis annab reeglina väga hea tulemuse.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

jalavalu

Kui lastel jalad valutavad ,öeldakse ,et jalad kasvavad...Kuid mis võiks olla samasuguse valu põhjuseks 35 -a.naisterahval?Jalad ei valuta iga päev,vaid nädalas korra-paar ja siis nii,et pole kasu ka valuvaigistitest.Tundub,et ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Raske öelda ainult kirja põhjal. Kas valutavad liigesed, luud või lihased?
Jalgade valu on lai mõiste.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi