Reuma? 28.06.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Kaelaga hakkasid probleemid umbes 3 aastat tagasi kui paari kuu tagant tekkis kaela, õlgade-üldse selja ülaossa äkki terav valu (tunne nagu ora oleks kaela löödud) nii et kaela keerata ei saanud,see kestis umbes 2-3 päeva ja kadus.Aega mööda on on see haigus(?) süvenenud ja kael läheb käest ära kohe kui natuke tuult saab,ja ka näiteks kõhulihaste harjutusi tehes,rattaga sõites.Samuti on valutama hakanud käte ja jalgade liigesed eriti põlved ja sõrmed-varbad kus käivad sellised värelevad valuhood.Migreen on olnud murdeeast saadik ja kui kael valutab tekivad vahel ka hingamisraskused.Mandlid on krooniliselt haiged ja lähen veebruaris neid lõikama.Perearst oletab et mandlite tagajärjel on tekkinud reuma.Kas see võib nii olla ja kas sellest saab kuidagi vabaneda, minu töö nõuab füüsiliselt head vormi ja vastupidavust ja see haigus oluliselt häirib mu igapäevaelu.Olen alles 26 aastane.Teilt head nõu ootama jäädes. Ave

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Krooniline mandlipõletik on kõige tavalisem liigespõletike põhjustaja.
Seega mida rutem see infektsioonikolle likvideerida, seda parem...
Kuna lisaks kaelale on probleeme ka muude liigeste poolt, siis soovitan pöörduda reumatoloogi poole, kes teeb põhjaliku uuringu võimaliku reumatol. haiguse suhtes. Vajadusel määrab ravi...
Samas rõhutan veelkord: haiged mandlid välja ja mida rutem, seda parem...Veebruar on kaugel..