rasedusest teadasaamine 21.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lp. dr. Litter!
Üritan elukaaslasega varsti juba pool aastat last soetada. Korra see isegi õnnestus, kuid tugeva shoki tõttu rasedus katkes. Peale seda olen põnevusega oodanud, kuni oletatava menstruatsioonini, et kas on õnnestunud rasestuda. Ausalt öeldes hakkab kannatus katkema. Kas on võimalik kiiremini teada saada võimalikust rasedusest, kohe peale viljastust?
Triin

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Triin!
Kas raseduse katkemise põhjus on meditsiiniliselt tõestatud?
Kui vana Te olete?
Teie mure on arusaadav, kuid liigne tähelepanu "päevade lugemisele" ja raseduse ootamisele ei tule kasuks. Selline pinge vähendab rasestumise võimalust.
Kiirus Teid ei aita. Teid aitab hingerahu, loomulikkus, loomingulisus, pingevabad suhted ja seksuaalsuhted partneriga.
Miks on Teile nii olulne saada teada 1-2. päevasest rasedusest?
See ei ole võimalik ja arstlikult vajalik. Väga paljud patoloogilised rasedused katkevad enne oodatavat menstruatsiooni. Sellega kaitseb end organism ja loodus väärarendite sünni eest.
Rahunege. Tehke rasedustest vaid 36. päeva hommikusest uriinist ja siis reserveerige aeg naistearstile.
Naistearst G.Litter