Loote paiknemine emakas 02.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 15.nädalat rase. Käisin arsti vastuvõtul. Arst ütles, et emakapõhja kõrgus ei ole muutunud ja tegi ultraheli, kust selgus, et laps paikneb emakas teistpidi ja seetõttu kõrgus pole muutnud. Lapse mõõdud olid rasedusele vastavad ja süda lõi. Kas selline asi on ohtlik ja kas ma peaks muretsema?

Ette tänades

Kreete

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Kreete.
Teie rasedusega on kõik korras ja muretsemiseks ei ole põhjust. Sellise raseduse suuruse korral ei ole loote asend oluline.
Tervitades Aire Sekavin