Kaks kollaskeha 08.07.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on kolme armiga emakas. Mehega oleme pikalt proovinud last saada, ning nüüd lõpuks on tuvastatud loote olemasolu. Ultrahelis näitas loote suuruseks 6+6 hetkel. Samuti on vasakul pool kaks kollaskeha läbimõõduga 2,45cm ning teine1,75cm. Arst ütles, et ilmselt on toimunud korraga kahe munaraku ovulatsioon.
Kas see tähendab, et on võimalus kahe munaraku kaksikuteks, aga teist loodet veel ei ole näha?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Kas mõtlete eelnevat kolme keiserlõiget? Või hoopiski muid operatsioone? Eelnev anamnees tuleb täpsustada, kas olete kõrge riski rase ja vastavalt ravijuhendile käsitleda kõrge riski rasedust.
Suure tõenäosusega mõtles ultraheli uuringut teostanud arst folliikleid. Munasarja folliiklid on erinevas küpsemisjärgus füsioloogiliselt.
Kaksikute kohta küll hetkel ei saa teha juhuslikku järeldust. Aeg annab arutust.
Soovitan tugevat ultraheli spetsialisti dr Marek Šoisi ultralheli.ee

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7