Sotsiaalne isolatsioon 15.07.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen oma elus väga palju aega üksi veetnud ja olen vähene suhtleja olnud. Viimased 10 `neid aastat olen väga palju päevi elanud nii, et pole kellegagi sõnagi olnud vahetada.
Põhikooli algul ajal jäin krooniliselt haigeks, langetõbi - kaugõppesse. Korra mendiga kokkupuutes ka hirmudesse sundmõttetesse. Olin kesine rääkija õrna hingega palju eraldatud.

Mida teha kui see üksindus on muutunud tundetuks võtnud viimasegi entusiasmi usu endasse.. Elan vanemate juures, pole paraleelselt kellegi teisega sidet. Haigus ja osalise töökohtade puudumine tööturul taksitanud ka kuidagi tööturule minna ja tasapisi mõne ametiga harjuda. Ainult vabatahtlikuna saab natuke päevakeskuses tööd. Mõne hobiga tegelemine, Muidu elust palju ilma ja julgusetult maha jäänud.

sest kogu aeg olen üksi - ükskõik mida ma ka ei tee. Mida rohkem aeg edasi seda rohkem on, eluhirmusi.
Mõte ei jookse. Elu läheb edasi ja järjest rutem. Üksi ma jään. Kunagi unistasin ja lootsin, et see üksindus kaob tulevikus aga seda ei juhtugi.
See ainult süveneb ja minust ei olene eriti midagi selle muutmisel. Mul on tegutsemistahe ja usk enda oskustesse ja võimetesse kadunud,
ainult mõned hobialad aga pole neid kellegagi olnud jagada. Igas tegevuses olen üksi. Tuttavaid, töökaaslaseid pole. Sõpru pole tänaseks enam.
Sel suvel pea käib ringi peale rohuvõtmist igal hommikul u. 5 min.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hea raamat on hea psühhoterapeut.
Hea raamat on - Ignatius LOYOLA elulugu, minu üks lemmikutest. Ignatius tegi kindlaks: 1) mida soovid, 2) kuidas soovi täide viid ja 3) kuidas saavutatul püsida!
Hea raamat on - Friedrich Nietzsche Ecce Homo.
Tutvuge ka minu raamatutega - sealtki leiate soovitusi mida kasutada.
Järjekindlust harjutammisel.
Jüri O.-M. Ennet