Sotsiaalne ärevus 11.12.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Minu probleemiks on sotsiaalne ärevus ja häbelikkus. Pole sellega veel arstiile pöördunud, aga plaanin seda teha. Täna lugesin artiklit oksütotsiini kohta (http://www.teadus.ee/?p=3930 ).
Kas seda ravimit on juba võimalik saada ka mingil kujul? ( tableti või pihustina )

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oksütotsiin on ajuripatsi hormoon ja kasutatakse sünnitusabis sünnitustegevuse aktiveerimiseks.
Praegu ravitakse sotsiaalärevusega seotud probleeme: AD-d, harjutamine enda vastava keskonnaga (ideomotoorne harjutamine ja reaalne selle keskkonnaga enda nö karastamne. Psühhoteraapia.
vt. varasemaid soovitusi.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet