Raskused magamajäämisega 17.09.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Kas Fluxal tablett aitaks magama jäämisel? Olen tarvitanud selle probleemiga pikalt Kventiaxi, 0,25x2 tabletti. Aga viimased paar aastat magama ei pane, aga tekib keset ööd suur söögiisu ja siis söön kõhu kõvasti täis ja mingi aeg lõpuks jään ka, kell 3-4. Et kas oleks mõttekas kaaluda ravimi vahetust? Kehakaal ka esimest korda elus ülekaalus, olen 56 aastane naine. Tänud vastuse eest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

AD- on ka uinutava toimega. Laiems laastus - depressioon on põhjuseks ja seda vaja vähendada: kehalised harjutused, relaks-harjutused. Sotsiaalne elukorraldus korrigeerida - mis oluline, mis sotsiaalne müra.
Tabletist üksi ei piisa.
Ravim 1/10 võimalusi, harjutused 9/10.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet