Coaxil - millal hakkab mõjuma. 27.04.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr. Ennet.

Olen 28 aastane noormees, kellel olid alkoholi ja narkoprobleemid, praeguseks hetkeks olen ilma alkoholita olnud 2,5 aastat ning narkootikumidest loobusin 1 aasta tagasi.

MUl on pikajaline sügav depresioon ning ärevushäire. Mulle kirjutati ravim Coaxil (1tbl 4x päevas). Olen praeguseks tarvitanud ravimit kuu aega, kuid ei tunne mitte mingit mõju(isegi kõrvaltoimed pole).

Küsimus, kaua võib minna, et ravim mõju avaldab(olen suurt kasvu. c.a 100kg) või võibolla antud ravim minu puhul ei toimi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete saanud AD-d, aga see on ju vaid osakene ravist (mis on vaid ravi algetapil oluline), kaasnema peab enda (keha, vaim) ja keskkonna (sotsiaalne: eesmärgid, töö-rõõmud, suhtlusraadius jms) muutmine.
Seega:
1) minu ristkülik diagonaaliga ja "uue prillid" raviprintsiip.
a) diagonaalitutud ristküliku üks kolmnurk väheneb - seega ka ravimite osatähtsus ajateljel peab vähenema; b) teine kolmnurk suureneb - seega harjutuste osakaal peab suurenema ja seetõttu ravimite "töö" teevad ära harjutused;
c) "uued prillid" ehk uued hoiakud ehk uued väärtused-prioriteedid (Fr. Nietzsche pidas seda kõige tähtsamaks eluvõitluses).
2) minu 3E-printsiip: Ennistamine e Ravimine, Edendamine e Treenimine, Ennetamine e Profülaktika ja seda nii keha, psüühika kui ka sotsiaalsel tasandil.
3) Haiguse dünaamika (häirete teke) on astmeline: emotsionaalne, psüühiline, kehaline ja sotsiaalne (iga järgnev sisaldab eelnevat. Seega ka ravi peab sisaldama neid ja sotsiaalne toime on olulisim.
Seega - "ristküliku"printsiibist tulenevalt - AD osakaal vähenegu ja harjutused praktikasse!
Rohul mingi positiivne toime kindlasti, aga subjektiivne paranemise tunne peaks ikkagi rutulisemalt endast märku andma.
head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet