Aastaid kestev liigne närvlisus, otsetus võimeline ( teen otsuse aga analüüsin veel mitmeid kordi või isegi päevi järgi mis on vaimselt väga kurnav 16.06.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, pöördun teie poole murega , nimelt on mind aastaid vaevanud , liigne närvilisus , ei saa vahel aru kui mõtlen kas see on ülemõtlemine või normaalne mõteviis , lähedastega käitun pidevalt väga ebaviisakalt ja närviliselt, muretsen liiga palju nende osas , kaitsvalt kui ma näen et mida nad teevad ja mis võib neid ohustada , siis jälle hakkan kohe närvliselt kaitsma neid , analüüsin igapäeva mõtteid liigselt , ja mis on tänaseks mind väga ära kuranud , olen käinud ka varem psyhiiatri juures. Kuid pole talle nii päris ölnud mida siin väidan hetkel. Kuna ei pidasin neid asju normaalseks aga nüüd tunnen et see ei ole normaalne.

Kust leida hea psyhiaater kes teeb oma tööd hingega , (kuulab mind ära analüüsib mu juttu natuke enne kui otsutab. mitte et enamvähem kuulab ära teeb korra arvuti lahti ja juba kirjutab mingid rohud, ja saadab minema.

Loodan siit saada väga abi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimese hingevalu ning psüühilised terviseprobleemid on hierarhilised:
a) hingevalu (mida tundelisem, nö heasüdamlikum, empaatilisem, seda kergemine ja jõulisemalt seda hingevalu tunnetab);
b) psüühika valdkonna vaevad (liigne-korduv mõtetega "ketramine", ülekaalukad mõtted, mõtlemine häiritud, närviline-pinges psüühiline tegevus...);
c) eelnevale a) ja b) lisandub nüüd kehaline ebakõla (süda annab tunda, ei puhka korralikult välja, jõud-energia töötavad "tühjalt" jne);
d) segama hakkavad ka sotsiaalsed probleemid, suhted lähedastega muutuvad põhjuseta "plahvatuslikuks" jne
Järelikult:
Esiteks. Olukorra parandamiseks tegele kõigi nende tasanditega ja järjekorras: d), c), b), a).
Teiseks. Kõigi nende tasandite puhul kasuta nii ravi-printsiipe, nii treeningu printsiipe ja ka profülaktika printsiipe.
Kolmandaks. Abiliseks on Päevik - Positiivse Pihtimise Päevik (mis positiivset-head eelneva osas Praktiliselt tehtud.
Psühhiaater on nagu Treener - annab juhiseid. Sportlane peab ise jooksma, hüppama, treenima, võimlema jne. Ise. Treeneri hüppamisest ei ole kasu. Tervisega sama lugu - terveks teeb end igaüks ikkagi ise. ISE tegutsedes.
vt varasemaid - mis sinu mõttelaadiga sobib - võta tegude repertuaari.
Küsi endalt, vasta ise, tegutse!
Iga tera tervise varasalve on kasuks. Tabletid (vajadusel) on vaid 1/10 abist, 9/10 on see, millest eelnevalt kirjutasin.
Psühhiaatriga on nagu tavaelus - ühega tekib teineteisemõistmine kohe (nagu oleks juba aastaid head tuttavad), teisega ei teki. See selgub juba kabineti uksel. Seda ka arvestada.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet