Segadus 16.09.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline jama, et olen kogu aeg segaduses ja pidev väsimus kallal kogu aeg, keskenduda ei suuda, miski ei tundu õige või vale, samas tundub kõik ka ebareaalne....Ma ei usu enam, mida ma näen (sõna otseses mõttes), kogu aeg analüüsin ennast, et mis viga...olen muidu alati olnud rõõmsameelne ja muretu. Ma ei tea enam, mida ma teen või tahan, samas ma ei tunne end enam vabana ja justkui ei suudaks enda eest otsustada, mõtlemisvõime on kadunud ja teotahe samuti. Kõik teadmised oleks justkui kadunud ning mul nagu ei oleks enam oma arvamust, asi juba nii hull, et olen hakanud inimesi kartma ja selline tunne, et teised kontrollivad mind, mitte mina ise...Olen juba väga meeleheitel ja masenduses, selline paranoiline vangistatuse tunne on, samas mälu oleks nagu välja lülitatud ja kõik mida ma teen, toimub alateadlikult. Kodust enam väljas käia ei taha ja nagu häbeneksin ennast, ma ei suuda enam midagi nautida ja kõik on nagu ebareaalne...Ma ei ole stabiilne, sest see segadus ja mitte asjadest arusaamine kõigub, tunnen end tõsiselt rumalana ja mitte mõtetega maapeal olevat, see ei väljendu agressiivselt, aga hinges on rahutu olek, selline tunne nagu endal polekski pead otsas. Tajud ja meeled on kõik sassis. Kas selline meelepete on ravitav või on see pöördumatu?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psüühikaprobleeme palju. Häid psüühikarohte on piisavalt, mõned neist isegi väga head. Kiirelt psühhiaatri jutule ja pullil sarvist ja sabast kohe kinni võtta - sarved on õige diagnoos (sarvi on kaks, aga diagnoose-probleeme on palju-palju võimalusi) ja saba on õiged ravimid. Mis nende vahele jääb (kere ja jalad) ka see tuleb tervise huvides ära kasutada, aga eelkõige selgeks teha: mis on ja milline rohi. Siis harjutused (Haigemaja ideed, Tervisemaja tegemised) jms.
Psühhiaatri jutule ja saad abi!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet