Ärevus või südamehäired? 29.01.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen tegelenud pikalt korvpalliga ja vahepeal olid eesmärgid väga suured, tegin palju trenni, ega kuulanud piisavalt treenereid, seega maksimaalne areng jäi vale treenituse taha. Nüüd see aasta kui tekkis selline tüdimus, ei tahtnud enam tegeleda, kopp oli ees, kuid vanemad ütlesid, et tegeleks selle hooaja lõpuni(kevadeni). Samuti olin 2 aastat mingilmääral olnud bullimik ehk oli päevi kus võisin mitmeid kordi oksendada toitu välja. See sügis tõmbasin sõpradega kanepit ja tuli bad trip (õhupuudus, kartus surra jne). Peale seda oli pidevalt kahtlane tunne ning ühel hommikul oktoobri viimane nädal esmaspäev tekkis tohutu paanika kutsusin kiirabi, kes suunas kohe perearstile ja sealt edasi emosse, kus avastati rauaaneemi ( rauda oli 80mg). Haiglas tehti kõik soolestiku uuringud ja siseorganid olid korras, kuid haiglas kartsin pidevalt hulluks minna või enne uuringut äkki mul on vähk või midagi sellist. 5päeva hiljem sain haiglast välja jaesialgu oli hirm ikka haiguste ees ja hulluks minna, hakkasin käima psüholoogi juures ja hirm taandus. Praeguseks on jäänud üks hirm, et südamega pole kõik korras, seega olen 2korda sattunud veel emosse ja 1korra on mulle kutsutud kiirabi. Südamearsti juures on ka kõik uuringud korras olnud aga kartus on ikka, eriti palju jälgin ennast, vererõhu mõõtmine ja pulsi jälgimine trennis ja öösel näiteks, samuti pidevalt loen haiguste kohta netis siiski vähem kui vahepeal. Pulsivöö näitab vahepeal ulmelisi numbreid näiteks öösel max pulss 228, mis jälle tekitab kartust äkki on midagi samas mõõdan kohe vererõhku see korras.
Vahepeal tekib selline korraks nõrkusetunne umbes paar sekundit ning pidevalt on sellised tundlikud valud rinna ülemises osas õla juures või seljapeal. Samuti tunnen pidevalt oma tukseid näiteks selili või istudes. Vahepeal ei teinud üldse trenni ainult jalutamas käisin, nüüd teen trenni korvpalli veel täiskoormusel ei mängi kuid jõusaali ja jalutamas käin. Pulss tõuseb ikka suhteliselt palju pulsikella järgi vahepeal üle 200 just rinnalt surumise ajal muidiu max. seal 170 juures.
Üldiselt olen proovinud palju muuta buliima jäi haiglasse sattudes kohe seljataha, vanematega suhted on paranenud jne.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Need pulsid, vererõhud jms mõõtmised unusta ära.
2) korralik puhkus öösel ja kerge trenn-liigutamine päeval. Rahustav tee apteegist.
3) Reeglipärane toitumine, et oksendamist ei vajaks.
4) Jõusaalis ponnistada (hinge kinni hoides) ei tohi. Pingutuse ajal väljahingamine. 1/2 koormusega, et saaksid nö sõbraga vestelda pingutuse ajal. Mina praegu jõusaali ei teeks.
5) vt varasemad.
vt veelkord 1) Need...
Parimat,
jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevus ja kõhulahtisus

Palusite enda juurde vastuvõtule tulla 22.04 lisana, aga kahjuks ei ole mul see 22.04 võimalik, kas 23.04 sobiks?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tel 56 463 830
ja püüame leida sobiliku aja.

tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Haiguslik ärevus

Olen firmajuht ja mul esineb haiguslik ärevus, vererõhu kõrgenemine ja sellega kaasneb higistamine

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäireid esineb tänapäeval palju. Nii meestel kui ka naistel.
Rohud olemas, harjutused olemas, tulemused olemas.
Rohud, harjutused, "uued prillid"´- selline on raviprintsiip.
vt. ...

Loe edasi

Sotsiaalne ärevus

Tere. Minu probleemiks on sotsiaalne ärevus ja häbelikkus. Pole sellega veel arstiile pöördunud, aga plaanin seda teha. Täna lugesin artiklit oksütotsiini kohta (http://www.teadus.ee/?p=3930 ).
Kas ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Oksütotsiin on ajuripatsi hormoon ja kasutatakse sünnitusabis sünnitustegevuse aktiveerimiseks.
Praegu ravitakse sotsiaalärevusega seotud probleeme: AD-d, harjutamine enda vastava keskonnaga (ideomotoorne ...

Loe edasi

Ärevus ja paanikahood

Mida teha, kui ma ei saa kodust väljas käia? Igas rahvarohkes kohas on selline tunne, et kohe minestan ära, kodus pole nii hull asi. Ärevus on kogu aeg sees, süda peksab kiiresti ja õhku nagu jääb väheks. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäire! Psühhiaatri jutule. vt. varasemaid soovitusi. Harjutused on olulised, tabletist üksi ei piisa. Harjutusi saab kohe tegema hakata. Alustuseks minu Palve-Meditatsiooni harjutus.
Parimat ...

Loe edasi

Cymbalta

Mis toimeainet sisaldab ad Cymbalta ja kas sobib ärevus raviks

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

On antidepressant ja sobib ärevushäirete raviks.
Vajalikud on ka harjutused (viis rühma) ja uue hoiaku (prioriteedid, "uued prillid") kujundamine. vt. varasemaid soovitusi.
Head harjutamist, ...

Loe edasi

ärevus

Tere,

Kirjutasin paar nädalat tagasi (kood 52419). Enesetunne on juba päris hea. Kurguvalu ei ole, suudan juba pikemaid jalutuskäike teha ja isegi terve päeva aias tööd teha!
Ärevus ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Nüüd saan aru, et ärevus on mul juba pikemat aega sees olnud. Kas Teie arvates on võimalik täielikult sellest lahti saada..
- ON, on võimalik täielikult sellest vabaneda. Jätkake alustatud terviserada! ...

Loe edasi

pea kuminad

pea kumiseb nagu mängiks keegi kastanjettidega ja siis hakkab kurgus pitsitus tunne. ajab ka nutma

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võimalusi mitmeid. Vererõht, ärevus, stress, depressioon, magamatus jne.
Tohtri jutule ja saate abi.
Terves kehas terved tunded. Alustada kehast!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. ...

Loe edasi

mõtted surmast

Kui paljudel ärevushäire all kannatavatel inimestel kutsub surmahirmu esile ärevus,siis minul tuleb ärevus peale kui mõtlen surmast,et elu pole igavene.See mõte on kujunenud sundmõtteks ja häirib minu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Aktiivset elu elades, eesmärgitatult liikudes, sõpradega suheldes tulevad aktiivse elu mõtted. Surmaga tegelevad surijad, poliitikud-sõdalaste teistesse riikidesse suunajad-sõdurid, arstid, usumehed ja ...

Loe edasi

Ärevus ja sundmõtted

Väga levinud teema,ärevus tekkis peale lapse sündi ja oli ka veel palju teisi elumuutusi.Hiljem lisandusid sundhirmud. Saan raviks Anafranili.Palun nõuandeid sundhirmude lahti saamiseks,varasematest vastustest ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt minu vastused 50 kaupa ja otsinguga (klahvid Control ja F üheaegselt alla). vt. ärevus, vt. sundhirmud, vt sundmõtted. vt Enneti palve.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

ärevus

Kuidas ärevusega võidelda? ja kuidas antidepressante saab? kas psühhiaatri juurde on ka saatekirja vaja? aitäh

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võib saatekirjaga ja saab ka ilma. Seewaldi registratuuri tel. 697 44 44. Psühhiaater kirjutab vjalikud rohud (ka AD) ja annab vajalikud juhised.
Ärge viivitage,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: