ketipinor 04.05.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minul on küsimus ketipinori kohta. Mulle kirjutati seda unehäireks kuigi ma tean, et on olemas uinutid immovanhe hypnogel jne. Arst väitis nendest võib tekkida sõltuvus. Olen võtnud pool aastat uni korras ja probleeme ei ole aga ketipinorist on raske loobuda. Tundub nagu oleks sõltuvus. Samas võtsin kaalus juurde on tekkinud lihasjäikust jne. võitlen juba teist kuud ja tundub et pean kasutama immovanhet mida perearst kunagi kirjutas ja mida psühhiaater käskis mitte tarvitada, Tahaksin teada kas ketipinor on ikka nii süütu ravin, et teda välja kijutada unehäirte puhul, googeldasin ja leidsin ühe teadusartikli kus väidetakse et ketipinor tekitab tõsise ravimisõltuvuse ja on eelkõigei ikka tõsiste psüühikahäirete raviks mitte unetuse ega ärevuse raviks eriti selle ärevuse kohta oli selles artiklis öeldud, et ei ole tõestatud et ketipinor aitaks arevuse ravis, see on ainult hüpoteetiline
mida Teie kui kogenud psühhiaater sellest arvate

lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohud, ka une probleeme reguleerivad, on ajutise ja abistava tähendusega - nendega ei saa enda elu loomulikke Une-Matisid asendada. Vaja on enda elukorralduses, kehalistes tegemistes, töö- ja puhkerežiimis, toitumises jne korrektuur teha.

Iga rohuga on võimalik väärkasutamiseni jõuda - aga milleks? Psühho-regulatsioon, rituaalsed tegemised (need tuleb endal ise hingesoojusega tekitada), pihtimine, päevik jne - võimalusi väga palju, tuleb endale sobilik leida.

Mõnele on oluline Tähistaevas ning Suur-Vanker, mõni piirdub Väike-Vankriga, mõni vajab püha kivi, puud, mõni abstraktset Absoluuti, mõni nö konkreetset Jumalat, mõni biblioteraapilist kirjandust; kõigile on hingekosutav ajahambale vastu pidanud keskaegne muusika, Loodus, meri, mägi, Päike, Kuu...
Püsi-tunde andjaks on Esivanemad, Vanemad, Lähedased.

Emmanuel Levinas´t lugedes jõuan mõttele, et oma rahva üksmeeles, koostegemistes, kaaskodaniku aitamises avaldub Tema tahe ja inimese Usk.
Levinasé kaasabil abstraktne uskumine muutub praktiliseks teoks! Seda õpetab ka Jaakobus, Buddha kesktee õpetus, Allahi-Mohammadi elamise reeglid jne, jne.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet