Võõrutus 16.03.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Aastaid tarvitanud xanaxit ,mõned korrad tehtud ka ad.Ravi ,siiski samas punktis tagasi. Ise vähendanud kogust ,momendil 1-1,5 mg päevas. Enesetunne loomulikult halb.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimitest tulevad arvesse neuroleptikumid väikestes (parajates) annustes - Rispen, Ketipinor,...ja rahustava toimega antideptressandid - Esprital, näireks.
Apteegi vabamüügi ravimid, rahustavad teed.
Vajalik ka elurežiimi muuta - kehaline aktiivsus, saun, lõõgastavad harjutused; töörõõm, rõõm lähedastest.
Perearst ja üldine tervise edendamine.
Päevik (nagu sportlastel), et tervenemise kulgu optimeerida.
Koostöö psühhiaatriga.
Kannatlikkust!
Jüri O.-M. Ennet