Liiga kergesti ärritumine 19.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Ma tahaks abi paluda hoopis seoses teise inimesega. Asi on mu poisssõbras. Ta on viimase poole aastaga muutunud "närvihaigeks", kui nii öelda tohib. Iga tüli ajal hakkab ta käituma nagu pöörane, karjuma, tegema erinevaid grimmasse, tirima omal juukseid, peksma seinu ja mööblit, laamendama ja näost on näha, et tegu ei ole enam normaalse inimesega, kes on vihane. Ta märatseb täiesti ilma igasuguse suunata ega tea mida teeb. Ta hakkab voodis edasi tagasi tõmblema ega suuda normaalselt paigal olla. Loomulikult võib lihtsalt öelda, et puberteet ja muu säärane ja et miks üldse inimesed siis koos on, kui ei saa koos oldud. Aga see asi on väga-väga tõsiseks muutunud, ühel korral juhtus sellise närvihoo ajal, et ta lõi mul silma oma tõmblemisega siniseks, hiljem ta ei mäletanud, et ta seda teinud oleks. Väga haiget teeb sellise asja kõrvalt vaatamine, kui sa tead, et sai saa midagi teha, et selline hullustus kohe lõppeks. Ta ütleb ka samal ajal, et tal on valus.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Soovita tal psühhiaatri jutule minna. Kui ta sinust hoolib, siis ka läheb!
2. Psühhiatrit ei ole vaja karta, ta ka arst. Sisearsti ta ju ei karda.
3. Pingete maandamiseks on palju harjutsusi, üheks on minu Palve-Meditatsioon (teen seda ise iga päev kauem).
4. Kehalised harrastused, sport, regulaarne trenn. Alko ja suits - ei.
5. Vajadusel ütle tema emale.
Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet