Kergesti ärritumine, närvilisus 29.04.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Nimelt siis lugu selline, olen koos endast noorema poisiga. Algul elasime koos vanematega, kuid kui laps sündis, kolisime omaette. 6 kuud on möödas ning olen hakanud ärrituma väga kergelt. Mina ning mu elukaaslane oleme väga kangekaelsed ning läheb aega, enne kui lepitame tüli või kui lepime, siis jääme seda tüli hiljem veel suruma üksteisele peale. Juba kuu aega tülitseme iga väiksema asja pärast, need on lihtsalt tegelikult nii mõttetud, et mõni lausa naeraks selle üle! Mina solvun kogu aeg ning vahel lähen nii närvi, et tahaks pead raputada või tahaks lausa elukaaslasele liiga teha, aga südames ma seda ei taha. See minu närvitsemine & solvumine viib varsti meid niimoodi lahku, kuid seda ma ei tahaks eluilmaski, kuid ma ei oska isegi midagi teha. Mees soovitas minna mul närviarsti juurde, kuid kas tema saaks must aru, mul on raske võõrale inimesele seletada milles probleem on ja kuidas tema mind nii aitaks & vaevalt, et ka tabletid aitaks. Samuti kui olen jõle vihane, siis tõuseb mu käsi, ning kardan, et võib ka temal tõusta, aga milleks seda vaja on! Viimasel ajal mõtlen tihti, et aitab, ma ei jõua enam temaga olla- aga tema pole ju süüdi, ta aitab mind lapsega, kodus kodutöödel ning muid asju ka. Mina ise tunnen, et temalt puudub see hoolivus, endine suur armastus - ma ei oska enam midagi teha, kuid tahaks .
Ehk oskate midagi öelda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Väikelapse kasvatamine on ikka probleemiderohke. Teineteist TOETADES saab raskustest kergemini jagu. Teie isad-emad võiks ka teatud tundideks Last vaatama tulla ja teile hingamist anda. Proovige korralikult puhata-magada - sellest on suur abi. Üheskoos-kolmekesi jalutamas käia - Loodus on vägev rahustaja, närvisüsteemi parandaja.
Õppige selgeks minu Palve-Meditatsiooni esimene samm - saate mõlemad sellest suurt abi.
Jutt on õige, et tablett (vajadusel) on abivahendiks, aga asjad tuleb muul moel - elukoprralduse muutmise teel - korda saada.
Hoidke kolmekesi üksteist, kiitke ja toetage teineteist ja siis on raskusi kergem ületada. Raskuste ületamine teeb tugevamaks, karastab.
Olge tublid!
Jüri O.-M. Ennet