STRESSI TUNNUSED 27.01.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen 23. aastane neiu. Umbes pool aastat tagasi kadus mul ära huvi seksi vastu, olen pidevalt väsinud ja kergesti ärrituv. See on kurnav nii mulle kui ka mu partnerile. Nädala sees käin tööl ja pidevalt on kiire. Nädalavahetustel ei taha eriti kodust välja minna. Öösiti magan halvasti (kui külge keeran, siis ärkan üles). Soovin lähedust, aga samas tahan ka üksi olla (pidevalt väga vastuolulised meeleolud). Tunnen, et olen ummikusse jooksnud. Kas oskate mulle mingisuguseid raamatuid/teadusartikleid soovitada, kust saaksin abi? Peaksin oma mured ja probleemid ära fikseerima ja endaga tööd tegema, sest olukord on muutunud liiga segaseks ja väsitavaks.

Tänud!

K.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) olen pidevalt väsinud ja kergesti ärrituv. See on kurnav.
- Töö- ja puhkerežiim paika. Eriti oluline - õppida korralikult puhkama. Eriti nädalavahetustel - L. ja P. Ka päevased lõõgastushetked on olulised.