psüühilised häired 21.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on juba viimased 3 kuud väga jubedad psüühikahäired. Olen 17 aastane aga kooliga probleeme pole. See esineb hooti, tekib tunne, et olen kogu keskkonnast eraldatud ning tihti ei saa ööseti samuti magada. Imelikud mõtted jooksevad peast läbi..kõik asjad läbisegi. Samas on mu ema väga närviline ja kujutab endale igasugu asju ette (varaste foobia, räägib pidevalt ufodest ja iga pisema tervisehäda puhul kujutab ette, et teda on mürgitatud) Kas see võib olla tingitud geenidest ja minul väljendub see alles nüüd ja muutun samasuguseks?
Kõike head!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ema peaks psühhiaatri jutule minema ja saab sealt head arstirohtu - ufode ja mürgitamise mõtted talsiis taanduvad, muutub rahulikuks.
Sinule soovitan:
a) korraliult puhata, magada,
b) minu harjutus,
c) aidata Emal tohtri jutule minna,
d) nädala kahe-kolme pärast kirjuta uuest ja teata, mis on muutunud, mis muutumas.
Pärilikkuse osas on palju ebaselgust, aga eelsoodumus on inimestel küll ühes või teises valdkonnas olemas. Iga inimesel, ka minul. Millised need on, seda me paljudel juhtudel ei tea ja mõnedel juhtudel ei saagi täpselt teada. Tervisliku eluviisiga saab aga end positiivses suunas mõjutada. Ja seda soovitangi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet