Alkoholismivastane süst 31.08.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
minu elukaaslane tegi kuu aega tagasi Wismari haiglas alkoholivastase süsti, aga hakkas uuesti jooma. Nüüdseks juba nädal aega. Millised võivad olla kõrvalmõjud? Vägivaldsus oleks nagu eriti silmatorkav.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koheselt pöörduda raviarsti poole - tema tunneb patsiendi keha ja vaimu, tunneb alkohol-sõltuvuse (alko-kuradi) "vägevust" patsiendi suhtes.
Kõrvalmõjud on:
a) hingelised-emotsionaalsed (meeleolu lainetus, "palahvatused", kontrollile allumatus, karjumised jne;
b) meelelised-psüühilised (unehäired, alko-mõtted domineerivad, kohusetunde langus, pohmakatundele iseloomulik "närtsinud olek" jne.;
c) somaatilised e kehalised häired (nõrgad kohad annavad endast tunda (füüsilise töövõime langus, kehaliste haiguste ägenemne jne.);
d) sotsiaalsed häired (olulised probleemid kodus ja tööl /kui seda tööd veel ongi/, agressiivsus /sõnaline, kehaline/, jne.
Arsti jutule rutuga!
Tegudele, muidu ei muutu midagi.
Jüri O.-M. Ennet