Enesevigastamine, alkohol ja unehäired. 24.06.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on suured unehäired(koguaeg on unehalvatus, pea iga öö), ka on mul uuesti tekkinud soov ennast vigastada. Mitte tähelepanu eesmärgil, vaid mulle miski pärast meeldib see valu ja mu enda veri rahustab mind. Kainena ma suudan ennast kontrollida, aga vahest juhtub nii, et ma joon ka alkoholi ja kui ma pärast koju lähen, siis ma tean, et hommikul ma ärkan haavadega. Eile ärkasin ma mürgitusega ja katkiste jalgadega. Ma sõin terve paki aspiriini, antibiootikume, rahusteid ja paratsetamooli. Terve hommiku ja päev oksendasin, midagi sees ei püsinud, isegi vesi mitte. Jalad olid mul pindmisi kergeid haavasi täis. See pole esimene kord, selliseid kordi on palju olnud, aga ma tunnen, et asi läheb hullemaks. Ma ei tea miks ma seda teen, aga ma kardan, et ükskord võib see kurvalt lõppeda ja seda ma ei taha. Mul on käed mingeid arme täis ja ma ei taha, et mu jalad ka oleks, ma ei taha, et teised teaksid. Ma ei tea mida teha, sest ma ei saa aru, miks ma seda teen.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatriakliiniku valvearstid võtavad tööpäeviti vastu - psühhiaatri vastuvõtule.
Kui esimesed pinged-probleemid maandatud, siis saab keha ja psüühikat igakülgselt tugevdama hakata ja elusihte konkreetsemalt paika panna.
Alkoholi tarvitamine ja rohtude "peoga" võtmine tuleb koheselt lõpetada.
Asi võib kurvalt lõppeda - siis on lõpp, aga asi võib ka karmilt lõppeda - keha või vaimu kestvalt vigastamine, invaliidistumine pikkadeks eluaastateks.
Tegutse!
Jüri O.-M. Ennet