alkoholismi 23.07.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu elukaaslane vajab alkoholismi ravi.
Millised on vöimalused,?
Kuhu peab ta pöörduma et ravi saada ja kui palju maksavad erinevad varjandid mis on köige töhusam?
Terv.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

kui inimesel on geneetiline soodumus alkoholismiks, aga kui ta elab näiteks niisugusel saarel, kus alkoholi üldse pole, siis alkoholism ei saa tal tekkida, areneda areneda
Psüühikahäired ilmnevad järk-järgult, - kõigepealt tuju langus,
meeleolu kõikumine. Liiga kergesti minnakse endast välja, liiga kergelt antakse järele emotsioonidele. See on veel tundeelu tasand.
Järgmine on juba psüühika tasand. Tekivad unehäired, vaimne pingutus nõuab juba suurt pühendumist, hakkab üle jõu käima. Inimene ei puhka hästi välja. Ja kui see kõik jääb püsima,
siis ilmnevad ka juba varasemad kroonilised haigused, avalduvad uued kehalised haigused.

Mõni inimene küsib, et mis see Alkohoolik minusse puutub, võõra
mure. Eksid, sõber! Kui ta joobe-promillidega sõidukit juhtides sinu lapse või lapselapse vigaseks sõidab…
1. Terves kehas terve psüühika - siit alustada. Keha korda, terveks, tugevaks, järjekindel kehaline aktiivsus.
2. Stressist-pingest vabastavad harjutused (vt Enneti palve esimene samm.
3. Elusihid-väärtushinnangud paika. Kui need ei muutu, siis alkohol jääbki aeglast suitsiidi tekitama.
4. Terveks teeb igamees ennast ikka ise, arst annab suuniseid. Nagu treener - treener ju ei hüppa-karga, et sportlasel hästi läheks.
5. Päevik - Positiivsete tegude-harjutuste päevik.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet