Betamaks 21.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mulle määrati selline rohi (100 mg päevas). Põhjuseks sügav korduv depressioon ja üldine nõrk närvikava ning unehäired. Ma ei küsinud oma arsti käest tolle ravimi kohta. Sooviks teada, kui kiiresti see ravim toimima hakkab. Ette tänades,
Marko

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Betamaks (sulpiriid) on aktiviseeriva toimega neuroleptikum. Mõjutab mõttemaailma ja selle kaudu teataval määral emotsioone. Koos alkoholiga ei sobi - arstirohtude ajal üldsegi alkohol ei sobi.
Raviarstil on teie kohta rohkem informatsiooni ja tema saab ka konkreetsemalt selgitusi anda, et miks Cipralex ja miks Betamaks ja miks sellises annuses.
Enda üldine kehaline tugevdamine parandab ka vaimset sfääri, korralik töö- ja puhkerežiim on alati kasuks, muud tervislikud elukombed-harjutused on vägagi head.
Koostöö oma raviarstiga!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet