Koolilaps ei talu kaotamisi 17.12.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Minul on mure ühe tuttava lapse pärast.
Ta on 8 aastane ja õpib erivajadustega laste klassis. Hetkel on tal ainult üks klassikaaslane. See poiss ei suuda mitte milleski kaotada. Kui koolitöödes tal endal midagi valesti läheb, hakkab enda pead taguma vastu lauda või oma kätega, ise korrutades, et olen nii rumal ja ei saa millegagi hakkama. Kui klassivend midagi kiiremini valmis jõuab, süüdistab ja ründab klassivenda. Klassivend on juba hirmu all, ta küsib õpetaja käest mitu korda üle, kas tema võib vastata, kas see ülesanne on tema jaoks, et ometi valel ajal ei vastaks. Ta kardab!
Spordis peab see poiss iga hinna eest võitma. Ta lükkab teisi, et ise enne jõuda. Läheb nõ. üle laipade. Ta on teistest omaealistest ka oluliselt pikem.
Kuidas sellist olukorda lahendada?
Mida teha poisiga, kes endale ja teistele kaotuse puhul haiget teeb?
Kuidas mõjub see tollele klassivennale, kes seda kõike kõrvalt näeb ja rünnakute all kannatab?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöö erikooli õpetajaga!
Pingeid maandab kehaline aktiivsus, vajadusel rahustav tee või isegi lastepsühhiaatri poolt antav arstirohi.
Seega - koostöö kooli psühholoogi ja lastepsühhiaatriga.
Lahendid on olemas.

Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet