Motivatsioon 08.04.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline probleem, et ma tahan (ja pean uurimistöö raames) tegema füüsilist trenni Kaitseväe treeningkava alusel. Ainus mure on see, et enamasti jääb motivatsioonist vajaka. Mida teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Küsimus ei ole see, et Kaitseväe tarvis ja uurimistöö raames...
Motivatsiooniks on hoopiski -
Terves kehas terve meeleolu, terve psüühika, hea õpi- ja töövõime!
Terves kehas on terved seemnerakud ja toredad järglased.
Harjutamine annab ka pika eluhea. Mõtle selles helistikus, siis on ka Kaitseväe normatiivid jõukohased, rõõmuga ületatavad.
Tugev keha annab ka vaimselt hea läbilöögivõime.
NB! Suudad end kehaliselt ületada, siis suudad end ka vaimselt ületada!
Ja sellest sõltub tulevikusaatus - pehmokene või siis läbilöögimees, eesmärgikindel tegudemees!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet