Suur motivatsiooni puudus 06.11.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on mure nimelt olen 15 aastane ja mul on suur motivatsiooni puudus mul on hinded koolis halvad, mu käitumine on muutuv ja palju pingeid.
Ma olen varem köigega hakkama saanud aga nüüd ma tunnen et ei jaksa enam ja olen andnud alla,ma ei näe enam midagi mille pärast pingutada ja vanemad arvavad et ma ei saa millegiga enam hakkama et olen nagu üleliigne ja olen kõigil ainult ees.Mul on varemgi olnud selliseid probleeme aga ma olen tagasi hoidnud ennast ja pole näidanud välja et köik ei ole korras.Küsimus on siiski selles mida ma tegema peaksin? Ma olen ka varem olnud masenduses ja mul pole enam eesmärki, mu enesehinnang on alla surutud ja ma ei näe mötet enam pingutada .

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üleväsimus-depressioon ja Motivatsioon (reipus-rõõm) on ühe medali kaks külge. Mõjutades ühte mündi poolt, siis mõjutab see ka teist.
Puhkus, piisav uni, lõõgastused nädalavahetusel, kerge sportlik pingete maandamine jne on üks tegevuste valdkond.
Teine valdkond on Motivatsioon - võtta kooli nagu sportlikku tegevust, treenimist, harjutamist. Treeningpäevik, sinna oma kogemus, mis hästi tehtud. Positiivne pihtimine - head asjad päevikusse.
Heasoovlikkus.

Minu palve esimene samm - väga hästi lõõgastab, parandab aju verevarustust ja seega aitab õppimisele kaasa, ergutab ka siseelundite tegevust, tugevdab tervist.
Ringutan-sirutan end Taevatähtede poole, Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht, seega pikk-pikk sirutus).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabad (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka vöö piirkond.
Lõdvestub kogu keha! Rahuneb psüühika, rahunevad mõtted.
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma pingetest vabanemine, lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, rõõmsameelselt. Alustan 3-5 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu.
Mina teen seda harjutust aastakümneid ja iga päev! Väga hästi aitab!
Jüri O.-M. Ennet