Suutmatus mõelda 29.09.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Minu mure on üsna kummaline. Lühidalt öeldes, ma tunnen, et ma ei suuda ise oma peaga asju välja mõelda. Ei suuda leida loogilisi lahendusi asjadele, ei suuda ise nalja teha, ei suuda keskenduda ühele asjale ilma, et mõte rändama ei läheks. Ma tunnen, et ma pea on täiesti tühi ning arvan, et ei saaks hakkama ülikooliga. Aasta käisin, kuid see oli minu jaoks nii raske, sest raske oli asjadest aru saada ning meelde jätta. Kummaline on see, et numbrid on minu väga tugev pool, mäletan laspepõlve ajast igasuguseid kuupäevi ja sünnipäevi ja telefoni numbreid, mida mul üldse enam vaja ei lähe. Aga seda, mida vaja õppida ja meelde jätta, väga raske. Ja ma olen nii kurb, sest mul on suured eesmärgid ja tahe oma elus palju saavutada.. aga ei suuda, tunnen et ei ole õppinud õppima ja mõtlema.. ei oska väikesest ringist väljapoole mõelda . Ma nii väga loodan, et sellele on olemas lahendus ja seletus.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule - head rohud aitavad "kännu tagant valla", siis ka psühhiaatri soovitused.
Õppimine (kogu aju tegevus) paraneb:
a) kui organismi üldine kehaline toonud, südame-veresoonkonna potentsiaal paraneb (21% sellest potentsiaalist kasutab aju). Terves kehas terve Mälu!;
b) korralik pukus, õige töö- ja puhkerežiim;
c) minu Palve-Meditatsiooni harjutus parandab aju verevarustust - teha mitmeid kordi päevas;
Lahendid on olemas!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet