ALkoholismist tingitud käitumishäired 14.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on küsimus: kas vägivaldne käitumine, probleemid seksuaalsusega, meeleoluhäired, nö isiksuse kahestumine (pidev oma väidete ja tunnete ümberlükkamine ja täiesti vastandlikud ebamäärased väited), agressiivsus, väidetav tundetus ja suutmatus end kellegagi siduda, alaväärsus... Kas kõige selle põhjuseks saab olla alkoholism? Või võib tegemist olla mingitlaadi isiksusehäirega?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohollik on egotsentriline, tööde-kohustuste eiramine, siis armukade ning lõpuks ka agressiivne. Alkohoolik tarbib ka alkoholi ja selle kaudu on seos alkoholi ja alkoholismi vahel kergesti tuvastatav. Kui ta napsutamisest ei suuda 4-6 kuud täieliselt ilma olla, siis on sõltlane.
On ka rida isiksuse häireid ja mid psühikaga seotud probleeme. Psühhiaater aitab.
Karskus olgu esimene samm. Sportlik tegevus teine.
OK! Ole kaine!
Jüri O.-M. Ennet