Ülitundlikkus antidepressantide vastu 21.05.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Selline mure, et on tekkinud antidepressantide vastu ülitundlikkus/ allergia.
Võtsid neid koos veel väga kangete antibiootikumidega, enne seda olid viirused ja keha oli nõrk.
Esimest korda võtsin kaks kuud tagasi.
Tekkisid sellised sümptomid nagu:
Kõriturse, vasakule poole rindu valud, südame rütmihäired, nägemisehäired, insuldi süptomid, valguskartlikkus, lihaste jäikus ja tõmblused, vererõhu kõikumine,tundlikkuse häired, vedelikupuudus, higistamine, seksuaalfunktsiooni häired.
Kaks korda olid nagu insuldi sümptomid, vasak käsi ja jalg surid ära umbes 10ks minutiks.
Pluss närvisüsteemi häired-sellest ajast saati, kui võtma hakkasin, tunnen ennast nagu psühhoosis või deliiriumis. Keskendumisraskused ja mälu on väga halb, selline tunne, nagu oleks teises maailmas kuskil.

Peale neid sümptomeid hakkasin jooksma arstide vahet - arstide poolt kinnitati tahhükardiat ja vererõhukõikumist ning sinna otsa veel autonoomse närvisüsteemi häired (mis tekkisid samuti pärast rohtude võtmist), kuid arvati ka depressiooni ja kästi antidepressante edasi võtta...Samuti näitas ka leukotsüütide tõusu...

Hakkasin siis uuesti võtma ja nüüd tekkinud veel hullem seis...Tekkinud ka veresoonte põletik ja verest leiti antikehad pärast võtmist...Nüüdseks see kõik kestnud kaks kuud ja pole sellest psühholooilisest seisundist välja tulnud, läheb ainult hullemaks...ja samuti ka kehale hullemini mõjuma hakanud.

Olen jooksnud arstide vahelt ka psühhiaatri poole pöördunud selle murega, et on ülitundlikkus, aga keegi ei taha väga uskuda ja soovitatakse edasi võtta...Nüüdseks olen lõpuks juba ise uurinud, mida see tähendada võib. Kardan, et see on maliigne neuroleptiline sündroom- kõik viitab sellele ja ilmselge on see, et ise ma seda ravida ei saa.

Küsimus siis, et kuhu ma pöörduma peaksin, et saada abi?
Kes arstidest teab rohkem ülitundlikkusest, rohtude mõjust ja mida nad põhjustada võivad...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Antibiootikumid ja AD-d käsikäes võivad (ei pruugi) olulisi kõrvalnähte anda. Ka mõned AD-d ei prüügi mõnele indiviidile sobida (kas rohi ei sobi või siis annus ei sobi).

Arstirohu võtmisel peab üldreeglina seisund paranema, enesetunde nunnumeeter kõrgustesse pürgima. Kui seda ei juhtu, siis on vaja rohtu vahetada.

Sooma ja psüühika on kaksikvennad ja ühe edendamine/nõrgendamine edendab/nõrgendab ka teist - see teada-tuntud somato-psüühiline /Terves kehas terve vaim/ ja psühho-somaatiline /vaimu ja hingerahu annab ka kehale rahuliku ning ökonoomse tegevuse/ organismi tegutsemise printsiip. Seda teadmist siis kasutada.

Ja veel, iga tera tervise varasalve on oluline (ei pea kohe mammut olema, aitab ka terakesest; tilk õli masinavärki aitab ka suuresti, ei pea kohe gallonite kaupa masinavärki õlitama).

Kasutada minu 3E pritntsiipi nii vaimse kui ka kehalise vallas: Ennistamine e ravi, Ennetamine e profülaktika, Edendamine e treening.

Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Stress, depressioon

Mis v6iks aidata 2revuse Ja stressi, depressiooni vastu?
Mis aitaks r66msam olla? Enesekindlam?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alates varasest noorusest olen mõelnud elamisest-olemisest Uus-Meremaal, aga siiani olen ikkagi Eestimaal süvajuurtega kinni.
Meeleolu parandamiseks ja enesekindluse suurendamiseks on oluline nö ...

Loe edasi

Antidepressantide kõrvalmõju

Tere!
Kirjutan abikaasaga seonduva probleemi tõttu.
Mehel (55 a) diagnoositi depressioon ning äkitselt tekkinud luululine psühoos-esmakordselt elus (viibis ka kuu aega haiglas ravil). Nüüd ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Osa neuroleptikume (psühhoosivastased ravimid) alandavad tugevasti vererõhku. Suure tõenäosusega ongi see üheks oluliseks kõrvalnähuks, mis teatud piirini oli kasuliks (vererõhu alandamise aspektist) ja ...

Loe edasi

Antidepressantide mõju

Tere! Minu küsimus järgmine: Kas antidepressant võib vähendada huvi seksi vastu? Selge see, et kui juba neid rohte tuleb võtta ,on probleemid ja need ka mõjuvad. Olen kolm kuud võtnud Flux-i ja pärast ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Depressioon mõjutab seda valdkonda ja AD-d ravi perioodil võivad ka seda valdkonda ebasoodsas suunas mõjutada.
Depressiooni vabanemise teed hõlmavad ka muid võimalusi peale AD võtmise ja neid tulebki ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: