Sama toimeainega erinevad brändid 09.03.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Kas Te olete isiklikult näinud ja kuulnud, et patsient vahetab näiteks Efexori Venlagamma, Alventa, või Argofani vastu välja ning tema raviseisundis toimub muutus (meeleolukukkumine). Tean, et ametlikult öeldakse, et vahet pole, mis brändi võtta – kõik on sama. Kuid soovingi praegu kuulda ainult Teie kogemust/arvamust. Küsimus laiemalt üldse antidepressantide kohta, mitte ainult venlafaksiini.
Päikest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui inimese hingeelu ja kogu isiksus on tundehell, isikupärane jne, siis kindlasti osa inimesi seda tunneb. Ja seda tuleb siis arvestada.
Keha teab, keha ja psüühika annavad sellest märku ja seda tuleb arvestada.

Jüri O.-M. Ennet