Ärevus ja võimetus tunda rõõmu. 21.02.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas ise stimuleerida enda neurotransmitterite tööd? Kuna arvan, et ärevuse ja võimetuse mitte rõõmu tunda põhjuseks on just see, et neurotransmitterid ei vaheta ise piisavalt informatsiooni ja serotoniini taju on seetõttu häiritud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Kui inimesel on õiged sihid (Suur-Vanker e õige elukutse, milles ta on andekas /iga inimene on mingis valdkonnas parasjagu andekas/ ja Väike-Vanker e lapsevankriga seonduv) paika pandud, siis kaob igapäevaelust nn Browni tõmblemine ja elamine muutub sihipärasemaks, sihipärasemalt töötavad ka vajalikud neurotransmitterid.
2) Järgnevad vastava valdkonna treenimise-kasvatamisega seonduv e treenimine-koolitamine-kasvatamine.
3) Siis tulevad Tahtmise-Tegutsemise ja Motivatsiooni küsimused.
4) Järgneb Looming ja see vajab vajalikku emotsiooni - isegi nn religioosset ekstaasi.
Seelega seonduvat vt. minu rmt.-st "Väljavalitu" ja sealt Tervisemaja peatükke.

5) Kehaline ja vaimne meelepärane aktiivsus toniseerib vajalikul määral vajalikke virgatsaineid ja ka serotoniini ainevahetust.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet