vegetatiivne düstoonia 05.03.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Kirjutan , kuna olen arvamusel, et mul just selline häire ehk olek on. Pikemat aega vaevlen unetuse käes, magan 1.5 tundi, siis üleval, tualetti, kuum ja külm vaheldumisi, jalad-käed pidevalt külmetavad, imelikud valud siin -seal kehas, õhtupoole tekib selline motoorne rahutus ärevus. Valdavalt kurbus ning negatiivsed, kohati suitsiidsed mõtted ja enda süüdistamine ,et tehtud valed otsused ja valikud ning nüüd ongi paratamatult selline elu-olu minevikus tehtud vigade tõttu. See üldine vaimne seisund. Kellelt abi otsida? Loodetavasti on ka loodustoodetest miskit, kuid siiski äkki midagi konkreetset tahaks, kuidas järje peale saada ja elust rõõmu ning kergust tunda! Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearst las kirjutab ESPRITAL´i - 15mg õhtuks
Apteegi vabamüügis Melatoniin - seda õhtul.
Jalutuskäigud - kasulik kehale ja närvidele.
Päevik - sinna mured. Otsustamatus vaevab. Kui midagi sellest vallast, siis need vajalikud otsustused ikkagi rahulikult ära teha.
rahustavad teed - ikka head.
Vitamiinid - kuu-poolteist, siis vaheaeg kuu-poolteist.
Minevikku ei nuta, elu olevikus ja vaatega tulevikku.
Elus, järelikult Õnnelik!
Jüri O.-M. Ennet