Ravimi rispolept toime 01.12.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Tarvitan kaht epilepsia vastast ravimit, orfiril 500mg hommikul ja õhtul ja lamictal, 100mg hommikul ja õhtul. Lisaks neile tarvitan ravimit rispolept 1mg õhtul. Neid epilepsia vastaseid ravimeid olen palju aastaid tarvitanud ja tunnen nende mõjusid hästi. Rispolept aga surub emotsioonid alla, olen kogu aeg väga surutud olekus. Olen seda psühhiaatrile öelnud aga ta on seni seda ignoreerinud. Kuidas veenda psühhiaatrit,et minule epilepsia vastastest ravimitest piisab ja emotsioonide allasurumine ravimi toel on ebameeldivust ja paljusid muid probleeme tekitav.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimesed on erinevad nii kehakaalult, emotśionaalsuselt, empaatia aspektist jne.
Inimestel esinevad häired on ka väga isikupärased. Inimesed elavad erinevates kodu-töö oludes jne.
Seega - arstirohu annus ei ole kõigile ja pidevalt sama suurusjärguga annus. Ei ole.
Minu patsientidele ma lausa ranges kõneviisis soovitan ravimannuse suurusega "mängida", leida endale sobiv annus. Aga "mängu" annuste vahemikus lepime küll ühiselt kokku. Ühikuks ei ole tablett, aga ka 1/4, 1/3, 1/2 ja muud ühikud tabletist.
Seega - rohu annusega "mängida" ja leida sobilik, head enesetunnet soosiv annus.
Muu tervistav tegevus ka oluline, mitte piirduda ainult arstirohuga.
Koostöö arstiga!
Jüri O.-M. Ennet