Härevushäire 10.02.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Arst kirjutas mulle ravimi estsitalopraam 10 ma valdoxan asemel .kui suured on selle ravimi kõrvalmõjud ja kas see ravim üldse toimib ja kas on mõtet võtta,üks kehaline süntom on rütmiline kas siis võin võtta.Kas selle ravimiga võib lahjat alkoholi tarbida.Muda teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravim ja alkohol kokku ei sobi.
Uue ravimi toime selgub ravimi võtmisega. Kui ebameeldivad kaasnähud ilmnevad, siis on vaja raviannust muuta-vähendada. Koostöö raviarstiga.
Ravimi osakaal on 1/10 ravivõimalustest. Vajalikud on ka 9/10 valdkond: sotsiaalse elukorralduse, kehalise aktiivsus, psühhohügieeni valdkond ning Väärtushinnangute korrigeerimine. (vt varasemaid).
Head tegutsemist!

Jüri O.-M. Ennet