Psühhiaatrid keelduvad ravimast. 10.09.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Hädas oma vaimse tervise pärast juba alates 24 ndast eluaastast. Arvatavasti tegu geneetilise vaimuhaigusega, mida ei ole veel ükski psühhiaater suutnud diagnoosida ja lõpuks palus minu raviarst teda enam mitte tüüdata.Ilma ravimiteta aga pole võimalik elada ja on päevi, kus ei suuda voodist tõusta.Soovitasite minna teise psühhiaatri jutule. Nii tegin aga ka tema ei osanud mind kuidagi aidata. Arvas, et tegu maniakaal-depressiivse seisundiga.Eluga enam toime ei tule ja abi ei saa arstidelt samuti.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohtudest nimetate AD- antidepressante (v.a Rivotril). AD rühmas veel Mirtasapiin mida unehäirete puhul saab ja tuleb kasutada. Ka neuroleptikumide reas on hulgi und soodustavaid rohtusid: Rispolept, Ketipinoor jne.

Ainult arstirohust ei piisa, tuleb ka muid tervist tugevdavaid võimalusi kasutada.
Minu Palve esimene (vt eelnevatest otsinguga Enneti palve) vabastab pingeist, õpetab lõõgastuma, parandab aju verevarustust, masseerib siseorganeid, aktiveerib vaagnaelundite verevarustust jne).

Pavlov-Enneti tingitus e rituaal (nüüd jääb hästi meelde, kodus harjutades panete oma nime). Ivan Pavlov andis koerale iga päev liha ja pani lambikese samaaegselt põlema ja nii kuu-poolteist. Siis ühel päeval enam liha ei andnud, pani lambikese põlema ja kutsul ila jooksis nii, nagu oleks saanud liha. Teada tuntud Pavlovi tingitud refleks. Minu tingitus e rituaali kujundamine: Rohi-harjutus (õhtuse rohu võtmise järgselt teha minu Palve esimest sammu. Rohu toime ja harjutuse toime tugevneb, sümbioos, toime tugevneb). Nüüd rohi-harjutus, rohi-harjutus /liha-lamp, /rohi-harjutus... Siis ühel päeval enam rohtu ei võta /liha ei anna/, harjutust tehes organism töötab Nagu oleks saanud ka rohtu! Harjutuse toimele lisandub rohu toime. Nii tekitame endale tingitud refleksi e Tingituse e. Positiivselt toimiva rituaali. See on v.hästi toimiv.

Ikkagi koostöö tohtriga, maniakaal-depressiivse häire puhul ka ravimid olemas ja ka harjutused vajalikud.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet