Laps manipuleerib emaga 04.10.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Laps hakkab õhtuti manipuleerima emaga, ema ei saa minna wc-sse, pesema ega midagi teha ilma, et laps järgi käib.
Olukord läks siis aina hullemaks, kui panime magamise aja paika, et kell 21.00 voodis olla, pesemine ja söömine kindlal kellajal nagu lasteajas.
Et kas põhjus võib olla selles, et laps oli 3 a ema kaisus ja siis vanaema ja vanaisa panid lapse oma enda voodi ja tuppa?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Uus keskkond ja uued tingimused vajavad kohanemiseks aega. "Jõupoliitika" ei sobi, pehme-kindlameelsusega ja heasoovlikult tuleb resultaat. Mõistlikud piirid paika panna.
Sisetunne annab selgust manipuleerimise ja lapse muude tunnete-tahtmiste vahel.
Muinasjututegelased aitavad õigele rajale: muinasjutt pesemisest, WC-s käimisest jms.
Küll kõik korda saab.
Rõõmsameelset järjekindlust.
Jüri O.-M. Ennet
PS vastamise paus oli tingitud arstide streigist, sest elanikkond ja valitsejad vajasid teadasaamist - tervishoid vajab olulisi muudatusi, sest muidu kannatavad lähitulevikus patsiendid ja noored arstid lähevad välismaale.