Pidev muretsemine ja mõtlemine. 21.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen sellest väsinud ja tüdinenud,aga ikka leian ennast jälle mõtlemast ja elu üle arutamast.Meil mehega(elukaaslasega )on olnud viimase kaks aastat rasked,enne seda elasime koos poolteist aastat ja me elu oli asendamatu,imeline.Mõistsime teineteist sõnadeta.Siis saadeti mees venemaale tööle ja ta oli seal üle kahe aasta.Alguses ikka käis kodus,korra kuus 8-9korda üldse ja siis ei saanud koju pea aasta.Suhtlesime meili teel ja helistasime.Mina aga ei suutnud sellest aru saada ,et miks ta koju ei saa tulla ,pealegi kui lubas iga kord.Hakkasid tekkima pinged ja isegi ütlesime üksteisele halvasti.Möödunud suvest me nagu suhtlesime pinnapealselt,tema vähem ,mina ikka vedasin seda vankrit.Olime siis peale aastast eemalolekut ja üksteist nägemata koos möödunud augustis.Me mõlemad olime muutunud ,pealegi tekkis tal peaaegu kohe probleem potensiga,ta ei olnud enam üldse huvitatud ei tunnetest ega ka mitte sexsist.See omakorda lisas õli tulle ja ma ikka üritasin temaga rääkida .Kahjuks ei ole ta selline mees kes üldse midagi räägiks.Jäigi meil siis seekord jutt rääkimata .Nüüd elame koos,aasta algusest,ta tuli venemaalt ära,töö lõppes,aga meie suhe on ikka kuidagi külm ja mina muudkui vaevan oma pead ja üritan rääkida.Muretsen väga meie elu pärast ja kardan ,et libiseb käest.Samas me vajame üksteist ja meie tunded piirduvad kaisus olemisega.Ma ei saagi sellest aru kas ta on minust võõrdunud ,on ta oma probleemidega nii ummikus,et mina jään kõrvale ...ja selle üle ma muudkui mõtlen ja muidugi kui hakkan rääkima ,siis ta pahane,sest ei taha muudkui rääkida ja arutada.Aga ma tahaks selgust,et teada millega ma võin arvestada ja kas üldse millegiga ??!!Ma ei suuda ,kuigi kogu hingest üritan ,elada lihtsalt päev korraga,hirm ebaõnnestumise ees.Kuidas ma küll saaksin endaga hakkama ja teha nägu ,et ma ei mõtle elu üle ega muretse üldse ,lihtsalt elada päev korraga.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meeste eluiga on naiste omast lühem, järelikult - võtavad hinge ja...
Temal on probleeme ja ta on "puntras." Sellest ka jahedus, Roobert-Longus.
Seda pingete maandamist on siin pikalt-laialt kirjeldatud - tehku midagi.
Rooberti-rohtu on aga mitmeid, see aitab, teeb tegusaks. On Viagra, on Cialis, on Levitra - head kõik. Mis temale parim, seda ütleb tohter-psühhiaater.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet