Ärevus tagasi. 17.12.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Võtan juba mitu aastat Venlafaxine ja Pregabalini kuna on tugev ärevus ja depressioon olnud. Algselt sai arstiga proovitud mitmeid erinevaid ravimeid ja koguseid, kuni lõpuks eelpool mainitu töötas. Nüüd soovib arst hakata vaikselt lõpetama ja võtan ühe kapsli Venlafaxine ja Pregabalini. Enesetunne on okei, aga ärevus taas aktiveerunud. Kirjutan allpool loetelu, mis sümptomid tagasi tekkinud. Oskate ehk ise mulle öelda, mis võiks veel teha, et selle ärevuse ka paika saada?

pidev muretsemine
negatiivsed mõtted
sundmõtted
keskendumisraskused ja probleemid tähelepanu juhtimisel.
hirm erinevate haiguste avaldumise ees iseendal või oma lähedastel
kergesti ehmumine
pidev pingetunne kehas
kõrge pulss
südamekloppimine
higistamine
võimetus lõdvestuda
peavalu, pingetunne peas
Käte värisemine

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimid-tabletid on vaid üks osa, umbes 1/10 tervenemise võimalustest. 9/10 on harjutused, lõõgastused, pingetest vabanemised jne.
vt varasemaid ja sealt leiate vajalikud harjutused.
Minu Õpetussõnad väljenduvad printsiibis Enneti ristkülik diagonaaliga. Vasemalt paremale üks nn tekkinud kolmnurk väheneb ja see iseloomustab seda, et ravimi osakaal ajateljel väheneb. Väheneb vaid siis kui harjutuste osakaal suureneb. See on see suurenev kolmnurk. Nädal-poolteist võtaks veel ravimeid ja teeks harjutusi, siis hakkaks neid ravimi annuseid vähendama.
vt varasemad soovitused.
Optimismi ja head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet