Kohutav viha 23.08.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minus on nii kohutav viha kõige ja kõigi vastu, et kardan end mingil hetkel ettearvamatult käituvat (näit tunnen seletamatut viha oma vanaisa vastu, kellega pole aastaid enam kokkugi puutunud ja kes ei peaks mind mingil moel segama...rääkimata siis nendest inimestest, kellega puutun kokku). Pealtnäha olen siiani suutnud nii palju asja kontrolli all hoida, et teised inimesed ei saa midagi aru, aga ühel hetkel võin nii plahvatada, et enam millestki ei hooli.
Olen AD-sid kasutanud, nüüd 3 kuud enam mitte...kas võib sellest tingitud olla?
47a, naine.
Aitähh.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

AD-s küll probleemi lahendus-põhjus ei ole. Põhjus ikkagi midagi muud. Harjutuste ja rohu abil saab hinge, vaimu, keha rahulikumaks ja siis saab ka põhjusi selgemalt tunnetada ning neid muuta. Psühhoregulatsioon aitab.
Pihtimine annab selgust.
Palve ja meditatsioon annavad vastuseid. Küsi ja vastus tuleb vaimusilma või siis vaimukõrva. Kui kohe vastus ei tule, siis järgmistel kordadel kindlasti. Treenides ju ka kohe tulemus ei parane, järgmistel kordadel aga kindlasti.
Vajalikud vastused on meis, hingesügavustes. Hingeväravad avanevad palve-meditasioonida.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet