kas on ikka depressioon? 14.08.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 30ndates naine ja mu mure on järgmine. Kolm kuud tagasi minestasin tööjuures, süda läks rütmist välja ja kõrvad lukku. Uuriti südant ja kõrvu - kõik on olnud korras. Käisin kolme erineva perearsti juures - kõik arvavad, et tegemist depressiooniga ja on kirjutanud antidepressiante. Pidingi need välja osta, kuid siis rasestusin ja see plaan jäi katki. Samas - mul ei ole mingit närvilisust ega olulist meeleolu langust. Mul on tore pere ja kaks last. Kõrvad aga endiselt klõpsuvad, pea on vatti täis ja kuklas pitsitab. Viimane aasta on küll olnud ka raske (lähedase surm, pärandi jamad, ühe raseduse katkemine ja suur töökoormus), aga ma pole end kunagi nõrgukeseks pidanud. Seepärast küsingi - kas depressioon annab ikka sellist füüsilist sümptomit ja kui, siis mida minu olukorras teha, et sellest vabaneda.
Tänades ja tervitades,
Murelik

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Korralik puhkamine, meeldivad jalutuskäigud, mõõdukalt-rahulikult minu harjutust (sirutus-painutus-palve-meditatsioon) enesetunde järgi teha. Juuste harjaga mõnusalt pead, aga eriti kukla piirkonda nö harjata. Oma käega kukalt-kaela mõnuga silitada.
Ümiseda ja tunnetada vibratsiooni peas. Seda saab suunata. Leiate sellele õige koha ja see rahustab, aitab nö sisemassaažiga seda "kõrvanaginat" kõrvaldada.
Rase - järelikult Õnnelik!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet