mida teha? 19.06.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu tüdrukul on depressioon,ja ta on ka minuga palju ükskõiksem,kas depressiooniga kaduvad ka tunded ära?enne oli ta väga armas mu vastu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meeleolu langusega alanevad ka tunded, väheneb töövõime, taganeb aktiivsus ja pealehakkamine. Kõik - nagu kana takus!
Kui sõber on rõõmsameelne, kaastundlik, abivalmis, toetav, teda jalutuskäigule kutsuv, siis kandub see ka temakesele.
Anda saab ikka seda, mis endal olemas. Ise optimistlikum olla. Ise temale eeskujuks olla. Andmisest tunda andmisrõõmu, rõõmu, et temakesel paremini asjad kulgevad.
Mis on depressiooni põhjus?
Seda põhjust tuleb ka kõrvaldada, vähendada vähemalt.
Aegajalt ikka tuju kõigub ja väsimuse korral läheb kergestikogu psüühika nukruse suunale. Seega - korralik puhkus.
Alkohol ja suits ei ole kindlasti siin abivahendiks, nad ei ole ka mujal heaks abivahendiks.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet