haiguslik ärevus ? 14.12.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr. Ennet.

On tunne ,et vajan vist nüüd mingit depressiooniravi. Olen seda teemat lükanud kaua edasi ,aga paremaks ei lähe. Ei armasta mingeid sedalaadseid ravimeid aga kui see on ikka vajalik siis ju peab. Ametilt olen ise anestesist aga mis puutub depressiooni ,ei tea ma eriti midagi. Nimelt viimane 2 aastat juba on mul raskusi magama jäämisega ja igasugu mõtetega öösel.Püüan leida lahendusi olukordadele tööl ja ka kodus. Tööl läheb hästi ja kolleegid on toredad aga paar kolleegi on mulle mõnikord küsinud ,et kas ma nö stressan. Ise ei saa aru aga ju siis nii on. Ka süda hakkab mõnikord pekslema järsku....Mingeid foobiaid ma endal ei tähelda aga paar korda on juhtunud nüüd ,et kardan kinnises ruumis olla.Kord jäin autosse ja mees pani kogemata ukse lukku nii et ma ei saanud välja....ja siis oi oi ...imestan isegi-mul tekkis paanikahoog....tundus ,et lämbun....see oli hirmutav....ja ka ostukeskustes hakkab halb.....nagu minestaks. Lähen niikuinii varsti ka perearsti juurde oma käeluumurru asjus aga kas peaksin temaga ka sellest rääkima..? Ta on väga tore tohter aga jah tema küsimus on alati vaid et mis teema ja mida ma soovin...Paluks andke mulle nõu mis rohtu võiks kasutada ,midagi kerget aga ikka sellist et saaks tööl ikka käia....

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meie Tartu kooliperioodil ärevushäireid ei olnud ja neist seega ka ei räägitud-õpetatud. Tänapäeval on seda probleemi palju, kordades rohkem kui oskame arvata.
Seega - ärevushäire annab endast märku.
Perearstile ikka rääkige.
AD - soovitan Mirtazapin´i 15mg (hea AD, sisepingete vähendaja, trankvilisaator, a/v-st ergutav ning v. hästi und soodustav), õhtul tund enne und.

Haiguse dünaamika (häirete teke) on astmeline: emotsionaalne, psüühiline, kehaline ja sotsiaalne (iga järgnev sisaldab eelnevat. Seega ka ravi peab sisaldama neid ja sotsiaalne toime on olulisim.
4) Me oleme sotsiaalsed oma bioloogiliselt olemuselt ja ajalooliselt arengult ning need agensid (sotsiaalsed mõjufaktorid) on meile olulisimad oma mõjude poolest. Seega - ühiskondlik aktiivsus on üks ja oluline valdkond. Õigus ja õiglus ühiskonnas - siin on see asja tuum, asi iseeneses - Ding an sich.
vt varasemaid ja vajalikud asjad panna praktikasse!
Kõik on oluline. Iga tera tervise varasalve on kasuks!
Talvise pööripäeva (21.12.2018) tervitused! Õige aeg ka enda tegemisi muuta!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Haiguslik ärevus

Olen firmajuht ja mul esineb haiguslik ärevus, vererõhu kõrgenemine ja sellega kaasneb higistamine

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäireid esineb tänapäeval palju. Nii meestel kui ka naistel.
Rohud olemas, harjutused olemas, tulemused olemas.
Rohud, harjutused, "uued prillid"´- selline on raviprintsiip.
vt. ...

Loe edasi

VALETAMINE

MILLEST TEKIB OHJELDAMATU VALETAMINE.KA LAPSE EEST VALETAMINE EMA POOLT ,ELUKAASLASELE ET VÄLTIDA LAPSE VALEDE ILMSIKSTULEMISI.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Millest on tingitud kartus õigust rääkida, südamelt muretolmu maha puistata?
Vahel tegemist ka nn mängu-valega. Vahel on valetamiseks ka peaaegu objektiivsed põhjused. Mõnikord ei avaldata kogu ...

Loe edasi

Mis see siis endast kujutab?

Tere!
Pean pidevalt seljataha vaatama sest tunnen, nagu keegi oleks seal.
Tahaks teada kas see on mingi haiguslik seisund.
Jube hakkab juba!

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui segab, siis vajab asi parandamist, korrigeerimist - see on kuldreegel. Aidata saab psühhiaater, ta annab selgitust ja veidi (vajadusel) tohtrirohtu. Kehaline tegevus vähendab sisepingeid ja on suuresti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: