Paanika hood ja xanax. 26.06.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 16 aastane poiss ja asi on nii,et mul olid paanikahood ja hirm kooli ees.Käisin psühholoogi juures ja tema määras xanaxit ja antidepressante.
Asi on nii,et ennem kooliminekut võtsin pool xanaxit ja viimasel veerandil võtsin terve iga koolipäev.Nüüd on mul järsku niimoodi,et kui kool läbi sai siis hakkasid sellised tervisehäired:1.kardan õue minna,2.kardan ringi liikuda ja 3.Laman päevas väga palju.Mis te arvate kas xanaxi tarvitamine võis need häired põhjustada ja kui võis,siis ega ei ole ohtu,et ma suren ära või mulle jäävadki need häired.Kas on võimalik sellest välja tulla.Praegu ei ole xanaxit võtnud üle 17 päeva(igaks juhuks,sest kardan,et xanax võib põhjustada mulle halba).Mis on teie arvamus?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ära ei sure ja nendest häiretest saad lahti.
Lastepsühhiaater aitab ja julgustab ning suunab.
Terves kehas terve vaim ehk kehalist aktiivsust on ikkagi vaja. Alusta toas harjutamisega ja siis peatselt julged ka välja minna ning seal tegutseda.
Räägi oma murest vanematele ja üheskoos lastepsühhiaatriga leiate õige raja.
Sulle parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet