Xanax ja buronil 09.04.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,küsimus selline,et kas tohib manustada samaaegselt buronili ja xanaxit?Inimene on eakas,tal esinevad hood,kus muutub kurjaks ,võib isegi kepiga äiata.Arsti poolt on määratud kaks korda päevas buronil.Kas tohib juurde anda mõlemal korral samaaegselt ka xanaxit?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Buronil (arsti poolt määratuna) on ravim, mida võetakse regulaarselt (teie näite puhul - kaks korda päevas).
Xanax on nö kiirabivahend ja seda võetakse nö erandjuhtudel (teie näite puhul - ägedushoogude korral).

Kui neid ägedusi-kurjusi liigselt, siis on vaja Buronili annust tõsta (kui vererõhu näitajad seda võimaldavad - Buronil langetab vererõhku, kõrgvererõhu tõve korral siis neid vererõhurohtusid võetakse vastavalt vähem). Või anda Buronili asemel hoopiski mõnda muud rohtu.
Koostöö psühhiaatriga!
Vajadusel võib Buronili kuurile Xanax lisaks olla.
Lugupidamisega,
Jüri O.-M. Ennet