Põhjseta süüdistused. 11.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu elukaaslasel(naisterahval) on probleem:
1.näide: Näitasin temale aknast üht naisterahvast kellel oli seljas roheline
neoon värvi kleit.Arutlesin elukaaslasega et kas sellises vanuses naisel sobib
kanda nii eredat kleiti?Minu arvamus oli et ei sobi.Õhtul sain sõimu osaliseks
et sellised mulle ainult meeldivad nagu see neoon kleidis.
2näide: Seisame linnas bussipeatuses.Olen enda mõtetesse süvenenud.Minu
eest möödub sale naisterahvas oma mehega.Mõne aja pärast vaatan sinna
poole kuhu nemad läksid.Kuid mina vaatasin autosid sealt poolt tulevaid.
Varsti mind sõimati selle eest et mis ma vahin teisi naisi.See minust mööduv
naine olevat mulle otsa vaadanud.
Elukaaslane vihkab kõiki teisi naisi.Kõik pidid olema hoorad jne.
Tal on endine sõbranna kellel ei ole meest ja kes käib vahel baarides mehi
noolimas see ei pidavat olema liiderlik jne.
Neid näiteid on palju.See probleem on kestnud juba aasta.
Olen teda hoidnud nagu kakat pilpa peal ega pole püüdnud teda petta kellegi teisega.
Olen ise täiesti stressis.Kunagi ei tea kunas ta mõne jutu või minu vaate oma-
moodi ümber pöörab nii nagu temale meeldib.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olge nii, nagu Teile meeldib!
Kui naise kahtlustused ülemäärased e paranoilisedki, siis tohtri juurde. Alustage mõlemad koos pere-psühholoogi juurest. Kui aga närvid mõlemil juba "liigselt krussis", siis psühhiaater aitab ülemäärasest stressist vabaneda, selgitab kahtlustuste normaalsust või siis paranoilisust, annab juhiseid.
Ülemäärane kahtlustamine on haiguslik, aga seda ülemäärasust las täpsustab ikkagi tohter.
Hingerahu Teile mõlemile soovides,
Jüri O.-M. Ennet