mõistus otsas 28.08.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas teha täiskasvanud mehele selgeks, et inimene peaks end ikka iga päev pesema ja kasima? Ilma tülideta. Ta iseloom on selline mis ei kannata ühtki kriitilist sõna või pöörab kõik süüdistused ütleja vastu. mees ei tarvita ka alkoholi, et selle süüks ajada. Kas puhtuseharjumusi saab üldse teise inimese juures kuidagi muuta ja mismoodi selliste probleemidega toime tulla. Ei saa ju vaikides ka kõrval kannatada,et ehk juhtub ime ja saab ise aru. Viie aasta jooksul pole midagi paremaks muutunud ja "aru" saanud, kuigi sel teemal on nii mõnigi tüli maha peetud. Või ongi iseloomude sobimatus kooselu võimatuks muutnud, kuna endal on harjumused enda keha eest hoolitseda juba lapsepõlvest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kasvatamatus, haigus või siis mõlemat parasjagu.
Kasvatamatul on veidi kriitikameelt ja peaks nagu jutust aru saama (ja siis ka end veidi - võibolla - muutma).
Haigel puudub kriitika ja jutt "ei jõua pärale." Siin siis rohi aitab.
Kuidas rohtu anda? - seda saate täpsustada psühhiaatri jutule minnes.
Parimat sovides ja kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet