Mehe meeleolumuutused 07.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Probleem selles, et kolisime hiljuti mehega kokku. Peale seda on ta äravahetamiseni muutunud. Pidevalt muudab oma arvamust-tahtmisi. Esineb suuri meeleolumuutusi. Ühel momendil on kõik hästi ja korras, siis lihtsalt plahvatab mingi väikese asja pärast.
Räägib, et mina ei kuula ja ei saa aru. Tegelikult asi hoopis vastupidine. Kõik sobrad mures, räägivad, et ta pole varem selline olnud. Isa tal vaimuhaiglas, olen kuulnud, et see on geneetiline?
Igal juhul kunagi ei oska arvata, mida ta järgmiseks ette võib votta. Lihtsalt minema jalutada või minna ja ennast täis juua. Kindlasti väga suur roll on alkoholil. Ta isegi tunnistab seda.
Ei taha teda hätta jätta, tean, et kui lahkun, keerab ta täielikult ära. Samas need pidevad alandused, karjumised ja süüdistused on mulle endale väga-väga stressitekitavad. Armastan teda, kuid ei oska enam tõesti mitte midagi teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleemistik mitmekihiline:
a) Närvipinged ja oskamatus või passiivsus neist vabanemisel, puudub aktiivne vabanemine.
b) Alkoholiga seotud probleemistik.
c) Võimalik on (vaja psühhiaatri juures täpsustada) mingi eelsoodumuslik isisksusehäire või meelehäire.
Kõigi nende KOLME valdkonnaga on vajalik tegeleda. Alustada psühhiaatri vastuvõtule minekust, sealt vajalikud arstirohud. Arstirohi on vaid osa tervenemise maanteel, nn minu Haigemajast
Tervisemajja suundumisel. IGA tera tervise varasalve on kasuks ja seda tuleb igapäevaelus rakendada. Teadmised tuleb ellu rakendada.
Psühhiaatri jutule, varasemad soovitused (et terviseteri leida-rakendada), "Väljavalitu" sirvimine-lugemine-mõtisklemine ja siis Praktiseerimine.
Kannatlikkust ja Tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet