neuroleptikum? 23.03.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Palun selgitage,misasi see on.Soovitasite kellelegi ,kes on igasuguseid antidepressante söönud ja pole abi saanud.Mul sama mure.Elan nii juba 8 aastat ,ikka aeg-ajalt jälle antidepressantide peal.Nüüd juba 2. aasta ja paremaks enam ei lähe sugugi.Nii et neuroleptikumid???Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Neuroleptikumidega mõjutatakse tavaliselt mõttemaailma häireid (luulumõtted jt.) või siis ka aistingute/tajude häireid (hallutsinatsioonid jt.). Vaimsed funktsioonid on omavahel seotud: emotsioonid-mõtted, mõtted-emotsioonid.
Antidepressantide korral suund: emotsioonid-mõtted. Neuroleptikumide korral lähtume mõttemaailma mõjutamisest.
Veelkord, oluline on õige ravim, õige annus. Selle otsustab ikkagi raviarst koostöös patsiendiga.
Parimad soovid,
Jüri O.-M. Ennet